W razie problemów z dźwiekięm prosimy o zmianę przeglądarki na Google Chrome

Dark Angel

Dark Angel Online

Akcja serialu odbywa się w przyszłości, w której elektromagnetyczny Impuls puszczony przez terrorystów zniszczył większość komputerów a z nimi bazy danych czyli większość informacji na świecie. To sprawiło, że USA spadło pod względem ekonomicznym na poziom krajów Trzeciego Świata. Krajem rządzi korupcja, wyzysk i walka o przetrwanie. Laboratorium genetyczno-militarne Manticore, otrzymało zadanie stworzenia jednostek ludzkich, charakteryzujących się: dużą sprawnością fizyczną, analitycznym umysłem, odpornością oraz wysoką inteligencją.

Miała w tym procesie powstać armia zmutowanych żołnierzy do spraw specjalnych o nazwie X5. Jednak w 2009 dochodzi do buntu jednostek pod przywództwem młodego Zacka (X5-499), i dwunastu osobników ucieka z bazy wojskowej.

Cały dwuseriowy serial opowiada o losie jednej z X5, niejakiej Max. Dziewczyna mieszka w Seattle pracując jako kurier w Pony Express, a po godzinach dorabia sobie kradzieżą. Dzięki "kociej" mutacji doskonale widzi w ciemności, porusza się szybko i bezszelestnie. Max – jak cała grupa X5 – ma jednak defekt. Jej organizm nie wytwarza melatoniny i należy ten niedobór uzupełniać tryptofanem.

Dzięki zbiegowi wypadków spotyka Logana Cale'a, który buntuje się przeciw aktualnej sytuacji. Dzięki spadku po rodzicach stara się naprawiać świat pomagając różnym osobom i nadając krótkie, nielegalne wiadomości demaskujące korupcje, wyzysk i różnego rodzaju przekręty (Logan robi to pod kryptonimem "Eyes Only", podczas audycji jego twarz jest częściowo zasłonięta, a pasmo nadawania szyfrowane). Max zaczyna współpracować z Loganem sprawdzając mu informacje, do których on nie może dotrzeć (w pilocie serialu został postrzelony i od tej pory nie może chodzić) w zamian za informacje o losie pozostałych zbiegów z Manticore.