W razie problemów z dźwiekięm prosimy o zmianę przeglądarki na Google Chrome

Yosuga no Sora

Yosuga no Sora Online

Seria Yosuga no Sora została stworzona na podstawie gry eroge i, jak sami zapewne zauważycie, jest to widoczne w niemal każdej minucie seansu.

Głównym bohaterem anime jest Kasugano Haruka. Historia rozpoczyna się w momencie jego przeprowadzki do miasteczka, w którym dawniej mieszkał wraz ze swoją siostrą bliźniaczką - Sorą. Ich rodzice niedawno zmarli w tragicznym wypadku i pozostawili dzieci samym sobie. Ma to bardzo duży wpływ na rozwój relacji pomiędzy rodzeństwem, będących w zasadzie tematem przewodnim tego tytułu.

W ramach postępu fabuły nasz protagonista poznaje kilka nowych dziewcząt; nie obędzie się również bez przyjaciółek z dzieciństwa. Fabuła anime przedstawia nam różne ścieżki z gry - zobaczymy więc każdą z bohaterek w roli ukochanej Haruki. Na jedną historię poświęcone jest około 2,5 odcinka, a tłem we wszystkich wątkach jest postać Sory, która nie odstępuje swojego brata na krok.

Graficznie jest dobrze, muzycznie jeszcze lepiej. Bardzo przyjemne, subtelne utwory pasują idealnie do klimatu tej serii, a opening jest po prostu cudny. Kreska nie jest zbyt oryginalna, ale wykonana z wielką dbałością o szczegóły (zwłaszcza postać Sory i jej kreacje), zaś jasna kolorystyka i spokojna animacja wprowadzają widza w stan lekkiej melancholii.

Zdania na temat tej produkcji są bardzo podzielone. Dzieje się tak głównie za sprawą miłości między rodzeństwem i często widocznych na ekranie scen seksu - nasz bohater bowiem nie boi się nowych doświadczeń ;). Osobiście znajduję w tej serii zarówno plusy, jak i minusy, więc ciężko mi opowiedzieć się po jednej stronie konfliktu. Myślę, że jest to anime dla osób, którym nie przeszkadzają kontrowersyjne tematy i nadmiar nagości, jednak raczej nie nazwałabym go ani godnym polecenia, ani specjalnie ambitnym.